Finał konkursu Young Car Mechanic - patronat merytoryczny WAT

W dniu 14 maja 2018 roku w siedzibie firmy Inter Cars w Cząstkowie Polskim odbędzie się finał międzynarodowego konkursu Young Car Mechanic, organizowanego przez firmę Inter Cars. Young Car Mechanic to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół średnich, w którym rywalizują 3-osobowe zespoły młodych mechaników samochodowych. W tegorocznym finale konkursu udział weźmie 5 zespołów (z Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii i Polski), które wygrały lokalny, krajowy finał tego konkursu. Podczas dwudniowej rywalizacji zespoły młodych mechaników będą rozwiązywały zadania praktyczne związane z budową i diagnozowaniem wybranych układów i zespołów samochodu. Zadania praktyczne w tym zakresie przygotowują czołowe firmy zajmujące się produkcją części do pojazdów samochodowych, sprzętu do diagnozowania i obsługi pojazdów oraz ich naprawy – Elring, Bosch, Hella, ZF i Lauber. Trzech najlepszych uczestników konkursu, którzy uzyskają najwięcej punktów, ich nauczyciele (opiekunowie) oraz szkoły, do których uczęszczają otrzymają cenne nagrody ufundowane przez firmę Inter Cars.

Na wniosek firmy Inter Cars skierowany do Rektora WAT płk dr hab. inż. Tadeusza Szczurka, prof. WAT patronat merytoryczny nad finałem konkursu objęła Wojskowa Akademia Techniczna. Przedstawiciele WAT, a ściślej pracownicy naukowo-dydaktyczni Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu Wydziału Mechanicznego będą opiniowali zadania konkursowe oraz wezmą udział w konkursie jako sędziowie Komisji Konkursowej czuwającej nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji uczestniczących w finale ekip. Patronat WAT nad finałem konkursu stanowi wyraz uznania dla wiedzy i kompetencji pracowników Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu WME WAT w zakresie zagadnień związanych z budową, diagnostyką i obsługą pojazdów samochodowych, które stanowić będą obszar rywalizacji młodych mechaników.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej konkursu Young Car Mechanik – www.youngcarmechanic.eu.

Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia w rywalizacji konkursowej oraz podejmowania podczas zawodów samych trafnych decyzji diagnostycznych. Udział przedstawicieli WAT w konkursie zostanie opisany w kolejnej notatce.

Opracował: dr inż. Grzegorz Trawiński

Fotografia – materiał firmy Inter Cars