18 Grudnia 2014 23:17

Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
Images: swieta.jpgSerdeczne życzenia zdrowych
i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wiele szczęścia i spełnienia
marzeń w nadchodzącym 2015 roku
wszystkim pracownikom i studentom
Wydziału Mechanicznego WAT
przesyła Dziekan
Wizyta delegacji Wydziału w Zespole Szkół w Górze

W dniu 15 grudnia, na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół w Górze, delegacja Wydziału Mechanicznego w składzie: zastępca dziekana płk dr inż. Adam Bartnicki, kierownik administracyjny mgr Cezary Danielski i kierownik dziekanatu mgr inż. Robert Kossowski, uczestniczyła w obchodach 35 - lecia nadania szkole imienia gen. Sylwestra Kaliskiego.
Spotkania z przemysłem

Piłka po stronie przemysłu. Tak, lapidarnie można określić obserwowaną od kilku lat aktywność przejawiającą się w inicjatywie pozyskiwania środków na projekty o charakterze aplikacyjnym. Stawia to przed zespołami badawczymi nie lada wyzwanie, przeniesienia potencjału naukowego i intelektualnego, często ukierunkowanego na badania podstawowe, na grunt praktycznych rozwiązań, które umożliwią wzrost konkurencyjności polskiego przemysłu na rynku nie tylko europejskim, ale i światowym. Instytut Budowy Maszyn prowadzi w tym zakresie aktywną działalność, przynoszącą wymierne efekty w postaci podpisanych porozumień o współpracy, zawiązanych konsorcjów i wniosków projektowych, znajdujących uznanie w postaci wysokich ocen recenzentów.

Sympozjum pt. „Wsparcie inżynieryjne w warunkach wojny hybrydowej”

W dniu 25.11.2014 r. w Instytucie Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego WAT odbyło się sympozjum pt. „WSPARCIE INŻYNIERYJNE W WARUNKACH WOJNY HYBRYDOWEJ”. Jego głównym celem było zdefiniowanie nowych wyzwań stojących przed Wojskami Inżynieryjnymi, wynikających ze specyfiki i uwarunkowań wojny hybrydowej oraz określenie technicznych możliwości ich realizacji.

Wizyta delegacji Zespołu Szkół w Górze na inauguracji roku akademickiego w Wydziale Mechanicznym

W dniu 3 października, na zaproszenie władz Wydziału Mechanicznego do Warszawy przyjechała delegacja kadry kierowniczej, nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół w Górze. Było to kolejne spotkanie, tym razem z okazji wydziałowej inauguracji roku akademickiego 2014/2015.

Film o Wydziale

Player do filmu