28 Marca 2015 01:58
Zapraszamy na strony
Działalność naukowo - badawcza

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej
Rada Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej zawiadamia, że w dniu 10.04.2015 r. o godz. 13.00 w budynku Wydziału Mechanicznego (bud. nr 62, sala nr 34), w Warszawie, ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego 2, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej: Pana mgr. inż. Łukasza Andrzeja Mazurkiewicza doktoranta z Katedry Mechaniki i Informatyki Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej.
KMiIS (WAT) oraz CZTE na CEE-SGOS 2015

W dniach 9-10 marca 2015 roku odbyła się konferencja Central and Eastern Europe Shale Gas and Oil Summit 2015. CEE-SGOS to dwudniowa konferencja i wystawa, której celem jest ożywienie i wzmocnienie poszukiwań gazu łupkowego w Polsce. Konferencja ma również na celu zgłębienie obecnych i przyszłych możliwości dla przemysłu gazu łupkowego w Polsce, zbierając razem wysokich rangą polityków, ekspertów, firmy i operatorów.

Wizyta Siemens Industry Software w KMiIS

5 marca 2015 r. w KMiIS odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Siemens Industry Software Sp. z o.o., wiodącego dostawcy oprogramowania i usług. Celem rozmów było zaproponowanie obszarów współpracy pomiędzy Siemens i WAT, do których zaliczono m.in.: obszar edukacyjny i wspierania projektów naukowo-badawczych, wykorzystanie narzędzi informatycznych wspomagających projektowanie i wirtualizację wyników.

Uroczyste zakończenie studiów

9 marca 2015 r. w sali kinowej WAT odbyła się wydziałowa uroczystość zakończenia studiów I stopnia połączona z inauguracją studiów II stopnia na kierunkach Mechanika i Budowa Maszyn oraz Logistyka.

Seminarium "Bezpieczeństwo paliwowe kraju w aspekcie potrzeb obronności"

W dniu 25 lutego 2015 roku dyrektor Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego Pan prof. dr hab. inż. Tadeusz Kałdoński wraz z zespołem pracowników naukowych, w obecności Rektora - Komendanta WAT Pana gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunta Mierczyka, przeprowadził I seminarium nt. „Bezpieczeństwo paliwowe kraju w aspekcie potrzeb obronności”.
Rada Wydziału
Dla pracowników