01 Sierpnia 2014 16:53

Kanały RSS
RSS News
RSS Linki
Select the language to translate the website
Polish English French German Portuguese Russian Turkish Chinese Italian Yiddish
Działalność naukowo - badawcza

Zapraszamy na strony
Przyznanie Wydziałowi Kategorii Naukowej

Z przyjemnością informujemy, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Decyzją Nr ODW-906/KAT/2014 z dnia 02 czerwca 2014 roku na podstawie kompleksowej oceny działalności naukowej przyznał Wydziałowi Mechanicznemu Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego
kategorię naukową A.

Katedra Mechaniki i Informatyki Stosowanej doceniona przez władze Wydziału

Podczas spotkania towarzyskiego z okazji zakończenia roku akademickiego oraz otrzymania przez Wydział kategorii naukowej "A", które odbyło się 9 lipca w sali restauracyjnej Klubu WAT Kierownictwo i wszyscy pracownicy KMIIS zostali wyróżnieni za osiągnięcia naukowo-dydaktyczne.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej
Rada Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej zawiadamia, że w dniu 05.09.2014 r. o godz. 12.00 w budynku Wydziału Mechanicznego (bud. nr 62, sala nr 34), w Warszawie, ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego 2, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej: Pana mgr. inż. Sebastiana Stanisławka doktoranta z Katedry Mechaniki i Informatyki Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej, więcej informacji na ten temat zamieszczono tutaj.
XXXIII Seminarium KNS

W Wydziale Mechanicznym Wojskowej Akademii Technicznej w dniach 14-16.05.2014 odbyło się kolejne XXXIII Seminarium Kół Naukowych Studentów. Tradycyjnie spotkania młodych entuzjastów nauki gromadzą wielu uczestników i w tym roku również. Zostało wygłoszonych 47 referatów przez studentów i doktorantów z 13 uczelni i 5 krajów, gromadząc ponad 70 uczestników, w tym przedstawicieli sponsorów.

Wydział jest już na Facebooku

Z przyjemnością informujemy o starcie wydziałowej strony na portalu społecznościowym facebook https://www.facebook.com/wmewat.

Strona projektu ExMot już działa

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzania nowopowstałej strony www.exmot.wat.edu.pl, promującej projekt PLATFORMA BAZOWA EKSTRMALNEJ MOBILNOŚCI Z NAPEDEM HYDROSTATYCZNYM. Finansowany jest on ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach IV edycji programu LIDER.

Pamięci ofiar katastrofy

W czwartą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, kierownictwo Wydziału Mechanicznego uczciło pamięć ofiar tej tragedii. Delegacja kadry z Dziekanem dr. hab. inż. Zdzisławem Bogdanowiczem na czele, złożyła wieniec i zapaliła znicze przed umieszczoną w Laboratorium Logistyki Wydziału Mechanicznego tablicą pamiątkową poświęconą dowódcy Wojsk Lądowych generałowi broni Tadeuszowi Bukowi.

Player do filmu

Medal im. Prof. Jana Szmeltera