20 Kwietnia 2014 14:41

Kanały RSS
RSS News
RSS Linki
Select the language to translate the website
Polish English French German Portuguese Russian Turkish Chinese Italian Yiddish
Działalność naukowo - badawcza

Zapraszamy na strony
XIII Konferencja TKI 2014
Katedra Mechaniki i Informatyki Stosowanej oraz Instytut Pojazdów Mechanicznych i Transportu zapraszają do udziału w XIII Konferencji Naukowo-Technicznej TECHNIKI KOMPUTEROWE W INŻYNIERII TKI 2014, która odbędzie się w dniach 6–9 maja br. w Wielkopolskim Centrum Konferencyjnym Hotel Atut w miejscowości Licheń Stary k. Konina.

Życzenia Wielkanocne
Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy
smacznego jajka oraz
mnóstwo wiosennego optymizmu
i samych sukcesów
wszystkim pracownikom i studentom
Wydziału Mechanicznego WAT
życzy Dziekan
Pamięci ofiar katastrofy

W czwartą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, kierownictwo Wydziału Mechanicznego uczciło pamięć ofiar tej tragedii. Delegacja kadry z Dziekanem dr. hab. inż. Zdzisławem Bogdanowiczem na czele, złożyła wieniec i zapaliła znicze przed umieszczoną w Laboratorium Logistyki Wydziału Mechanicznego tablicą pamiątkową poświęconą dowódcy Wojsk Lądowych generałowi broni Tadeuszowi Bukowi.

Odbiór dyplomów

Dziekan WME zaprasza absolwentów, którzy ukończyli studia w styczniu i lutym 2014 r. po odbiór dyplomów. Planowane rozdanie dyplomów: dniu 10.04.2014 r. – STUDIA WOJSKOWE w godz. 8.00-09.30 ( sala Rady Wydziału); w dniu 11.04.2014 r. – STUDIA CYWILNE w godz. 08.00 – 09.30 (sala 51/62). Istnieje możliwość odbioru dyplomu w innym terminie po uprzednim ustaleniu telefonicznym z dziekanatem.

Nowy Bezzałogowy Wielozadaniowy Robot w KBM

Rodzina bezzałogowych platform lądowych opracowanych z udziałem Katedry Budowy Maszyn została powiększona o robota ratowniczego. Robot powstał w ramach projektu "Opracowanie i wdrożenie systemu bezzałogowego pojazdu ratowniczego" (program INNOTECH) realizowanego przez konsorcjum WB Electronics S.A. (lider), WAT, Hydromega S.A.

Ogłoszenie

Rozkłady zajęć dla studentów powtarzających przedmiot w grupach dodatkowych w semestrze letnim 2013/2014, są dostępne w na stronie Wydziału Mechanicznego oraz na tablicy w dziekanacie:

• dla kierunku mechanika i budowa maszyn, grupa M2Y1N1: matematyka 2 (ćw), mechanika płynów;
  • dla kierunku logistyka, grupa T1Y1N1: podstawy eksploatacji urządzeń technicznych,
    grupa T2Y1N1: fizyka, matematyka 2 (ćw).

Dla bezpieczeństwa żołnierzy

W Afganistanie przebywali specjaliści z Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej: ppłk dr inż. Robert Panowicz, ppor. mgr inż. Piotr Kędzierski, dr inż. Grzegorz Sławiński, dr inż. Paweł Bogusz, którzy uczestniczyli w kontrolowanym zniszczeniu KTO Rosomak znajdującego się w bazie Ghazni PKW-Afganistan. W trakcie trzytygodniowego pobytu zespół WAT trzykrotnie uczestniczył w patrolach, badając odpowiedź wybranej konstrukcji pod obciążeniem różnymi wielkościami ładunków wybuchowych.

Laboratorium Pojazdów Mechanicznych

Player do filmu