10 Grudnia 2016 09:13
Zapraszamy na strony

Wojskowa Akademia Techniczna

Laboratorium Pojazdów Mechanicznych

Select the language to translate the website
Polish English French German Portuguese Russian Turkish Chinese Italian Yiddish
Działalność naukowo - badawcza

Szkolenia i Kursy
Obchody Święta Służby Czołgowo-Samochodowej
24 listopada odbyły się w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy centralne obchody Święta Służby Czołgowo-Samochodowej. Święto Służby Czołgowo-Samochodowej ustanowione zostało zarządzeniem Ministra Obrony Narodowej nr 14/MON z dnia 16 marca 2010 roku. W tegorocznych, VII obchodach tego święta, uczestniczyli licznie zaproszeni przedstawiciele Wojska Polskiego, w tym uczelni wojskowych. Wojskową Akademię Techniczną reprezentowała delegacja pracowników naukowo-dydaktycznych Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu, na czele z Dyrektorem Instytutu, dr hab. inż. Jerzym Jackowskim, prof. WAT.
Uznanie dla pracownika Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu
W listopadzie br. Rektor-Komendant WAT Pan płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek otrzymał pisemne podziękowanie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie za przyjęcie na terenie WAT uczniów tej szkoły oraz ciekawe warsztaty naukowe – prelekcje dotyczące różnych spraw technicznych wygłoszone przez pracowników naukowo-dydaktycznych WAT podczas zwiedzania wybranych obiektów bazy dydaktyczno-laboratoryjnej WAT podczas pobytu uczniów z Opoczna w dniu 8 listopada 2016 roku.
Udział pracowników Instytutu w Seminarium EXPLOLOG 2016 w Jeleniej Górze
W dniach 16-18 listopada 2016 roku grupa pracowników Zakładu Silników i Inżynierii Eksploatacji Pojazdów Mechanicznych Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu uczestniczyła w VII Międzynarodowym Sympozjum Naukowo-Technicznym EKSPLOLOG 2016. Sympozjum, którego organizatorem jest WSOWL we Wrocławiu, poświęcone jest wymianie doświadczeń pomiędzy różnego rodzaju instytucjami wojskowymi i cywilnymi w zakresie szeroko rozumianej problematyki eksploatacji sprzętu technicznego w Wojsku Polskim.
Porozumienie o współpracy Wydziału Mechanicznego WAT z Politechniką Gdańską
W dniu 17 listopada z robocza wizytą przebywała w Wydziale Mechanicznym WAT delegacja z Politechniki Gdańskiej. Zaproszeni z inicjatywy Dyrektora Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu przedstawiciele Politechniki Gdańskiej – Dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa pan dr hab. inż. Janusz Kozak, prof. PG oraz Prodziekan ds. Nauki pan dr hab. inż. Wojciech Litwin zostali zapoznani z potencjałem naukowo-badawczym, wybranymi elementami bazy naukowo-dydaktycznej oraz aktualnie realizowanymi pracami w Instytucie Pojazdów Mechanicznych i Transportu WME WAT.
31. Konferencja Dziekanów Wydziałów Mechanicznych Polskich Uczelni Technicznych
W dniach 18 i 19 listopada 2016 roku w Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się 31. Konferencja Dziekanów Wydziałów Mechanicznych Polskich Uczelni Technicznych (WMPUT). Kolegium Dziekanów WMPUT zostało powołane w 1997 roku i skupia wszystkie wydziały o profilu mechanicznym, a także wybrane instytuty branżowe oraz instytuty Polskiej Akademii Nauk. Kolegium integruje środowiska wydziałów o profilu mechanicznym polskich uczelni akademickich, upowszechnia doświadczenia i dobre praktyki w obszarze dydaktyki, organizacji oraz działalności naukowej, a także uzgadnia wspólne stanowiska w sprawach interesujących wydziały.
Dla kandydatów
Rada Wydziału