26 Kwietnia 2015 18:22
Zapraszamy na strony
Działalność naukowo - badawcza

Wizyta Szefa Inżynierii Wojskowej w Instytucie Budowy Maszyn

W Instytucie Budowy Maszyn złożył swoją pierwszą wizytę płk Andrzej Solarz, absolwent Wydziału Mechanicznego WAT, który z początkiem 2015 roku objął stanowisko Szefa Zarządu Inżynierii Wojskowej Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Pułkownikowi Solarzowi towarzyszył płk Kazimierz Kosowski, również absolwent Wydziału Mechanicznego WAT, Szef Szefostwa Eksploatacji Sprzętu Inżynieryjnego i Obrony Przeciw Broni Masowego Rażenia Inspektoratu Wsparcia.

Spotkanie konsorcjum w ramach Programu Polsko-Norweskiej Współpracy Badawczej - STOW

W dniach 16-17.04 Katedra Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Woskowej Akademii Technicznej gościła członków konsorcjum realizującego w ramach Programu Polsko-Norweskiej Współpracy Badawczej projekt poświęcony rozwojowi małej turbiny wiatrowej, o akronimie STOW.

Wizyta delegacji Wydziału w Zespole Szkół w Górze

Tradycyjnie od lat, w miesiącu kwietniu (09-10.04.br), na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół (ZS) im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze, uczestniczymy w dwóch ważnych wydarzeniach w historii szkoły: Turnieju piłki siatkowej w ramach Memoriału im. Prof. Henryka Hryniewicza oraz „Targach Edukacyjnych”.

Profesor T. Niezgoda członkiem zwyczajnym AIP

Zgodnie z pismem otrzymanym na początku kwietnia 2015 roku miło nam poinformować, że "Zgromadzenie Ogólne Akademii Inżynierskiej w Polsce, w dniu 30 marca 2015 r., przyjęło Pana Profesora Tadeusza Niezgodę w poczet członków zwyczajnych AIP".

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej
Rada Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej zawiadamia, że w dniu 10.04.2015 r. o godz. 13.00 w budynku Wydziału Mechanicznego (bud. nr 62, sala nr 34), w Warszawie, ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego 2, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej: Pana mgr. inż. Łukasza Andrzeja Mazurkiewicza doktoranta z Katedry Mechaniki i Informatyki Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej.
Rada Wydziału
Dla pracowników