Odebranie dyplomów / Promocja na pierwszy stopień oficerski

10 sierpnia 2018 r. w Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) odbyła się uroczysta promocja absolwentów studiów wojskowych na pierwszy stopień oficerski.

Dzień wcześniej, tj. 9 sierpnia 2018 r. absolwenci otrzymali z rąk Rektora-Komendanta WAT patenty oficerskie nadane przez Prezydenta RP. Uroczystości towarzyszyło wręczenie przez dziekanów wydziałów akademickich WAT dyplomów ukończenia studiów, nagród oraz wyróżnień.

Na stopień podporucznika mianowano 198 studentów, z czego 41 ukończyło Wydział Mechaniczny (WME).

Nagrodę za najlepszą pracę dyplomową ze specjalności „maszyny inżynieryjne” przyznaną przez Szefa Zarządu Inżynierii Wojskowej Inspektoratu Rodzaju Wojsk Dowództwa Generalnego otrzymała ppor. mgr inż. Emilia Karczmarz.

Zgodnie z tradycją Wojskowej Akademii Technicznej do Księgi Pamięci wpisali się najlepsi studenci z poszczególnych podstawowych jednostek organizacyjnych. Miło nam poinformować, że tegorocznym Prymusem jest absolwent Wydziału Mechanicznego ppor. mgr inż. Maciej Wielgosik. Za uzyskanie pierwszej lokaty ze średnią 4,70 został nagrodzony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudę honorową bronią białą.

Dyplomantom życzymy sukcesów w dalszej zawodowej służbie wojskowej!