Studenci na szkoleniu SolidWorks

W dniach 29-30 maja 2018 r. studenci z Koła Naukowego Konstrukcji Pojazdów i Bezpieczeństwa Transportu Wydziału Mechanicznego odbyli szkolenie z modułu Motion oprogramowania SolidWorks w siedzibie firmy DPS Software w Warszawie.

Moduł Motion jest narzędziem pozwalającym na tworzenie symulacji odzwierciedlającym realne zachowanie poruszających się obiektów. Pozwala on na symulowanie ich ruchu z uwzględnieniem siły ciężkości, tarcia, sił skupionych, siły tłumienia oraz sprężystości.

Zagadnienia zobrazowano na modelach rzeczywistych części oraz przedmiotów takich jak podnośnik śrubowy, mechanizm zamka drzwi, gąsienica pojazdu wojskowego, regulowany siłownikiem fotel szpitalny czy też wał napędowy z przegubami Cardana.

Zdobyte doświadczenia oraz umiejętności zostaną wykorzystane przy budowie pojazdu w ramach projektów realizowanych w Kole, a także w trakcie realizacji prac dyplomowych.

Współpraca Koła Naukowego z firmą DPS Software rozpoczęła się w 2016 roku, podczas zorganizowanego ogólnodostępnego Seminarium SolidWorks poświęconemu zagadnieniom CAx. Wymiernym efektem tej współpracy jest możliwość korzystania przez członków Koła z darmowego pakietu licencji Premium SolidWorks.

Więcej info: www.dps-software.pl/centrum-szkoleniowe-dps-software