Dzień otwarty

Dnia 23 marca 2019 r. w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej odbył się Dzień Otwarty dla uczniów szkół średnich, a w szczególności dla tegorocznych maturzystów. Każdy z nich mógł zwiedzić największą uczelnię wojskową w Polsce, jak również zapoznać się z ofertą edukacyjną studiów cywilnych oraz wojskowych. Podczas dnia otwartego kandydaci mieli możliwość poznania zasad rekrutacji, porozmawiania z obecnymi studentami, a także z nauczycielami akademickimi.

Wydział Mechaniczny w swojej ofercie edukacyjnej posiada 4 kierunki cywilne (Mechanika i budowa maszyn, Logistyka, Biogospodarka, Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna)oraz jeden kierunek wojskowy (Mechanika i budowa maszyn).

Podczas zwiedzania, kandydaci mieli możliwość zwiedzenia bazy laboratoryjnej jednostek organizacyjnych Wydziału Mechanicznego:

• Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej wykorzystywanej w procesie dydaktycznym studentów,
  • Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu:
    • Pracowni dydaktycznych do nauczania budowy pojazdów, w szczególności podwozi i nadwozi oraz układów bezpieczeństwa samochodów,
  • Instytutu Budowy Maszyn:
    • Laboratorium Wirtualnego Pola Walki Wojsk Inżynieryjnych,
    • Laboratorium Badań Zmęczeniowych,