Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października 2019 roku w Bibliotece Głównej WAT odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego rektor – komendant Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek uhonorował medalami zasłużonych pracowników naszej Alma Mater za wybitne osiągnięcia naukowe oraz dydaktyczne.

Na mocy postanowienia Ministra Edukacji Narodowej zostało wręczonych 26 Medali Komisji Edukacji Narodowej. Dodatkowo tytułem Zasłużony Nauczyciel Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej uznano 15 nauczycieli akademickich.

Miło nam poinformować, iż Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznano 5 pracownikom Wydziału Inżynierii Mechanicznej Wojskowej Akademii Technicznej:

• dr inż. Krzysztof Grzelak,
  • dr Czesław Pakowski,
  • mgr inż. Mariusz Radzimierski,
  • mgr inż. Marek Rajewski,
  • dr hab. inż. Dariusz Żardecki.

Dodatkowo wyróżnienie specjalne otrzymała trzynastoosobowa grupa żołnierzy i pracowników zespołu międzywydziałowego, doceniona za opracowanie koncepcji, dokumentacji i uruchomienie nowego kierunku studiów „Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna”. Wśród wyróżnionych z Wydziału Inżynierii Mechanicznej znaleźli się:

• prof. dr hab. inż. Jerzy Małachowski,
  • prof. dr hab. inż. Marian Klasztorny,
  • dr inż. Paweł Baranowski,
  • dr inż. Kamil Sybilski.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej !

Tekst: Aleksandra Lęgas
fot. Grzegorz Rosiński