Warsaw Industry Week 2019

W dniach 13-15 listopada 2019 r., w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week 2019. Targi, organizowane od 2016 roku są miejscem wymiany informacji o innowacyjnych produktach, rozwiązaniach przemysłowych, technologiach produkcji itp. z różnych sektorów przemysłu. W tegorocznej, czwartej edycji targów udział wzięło około 400 wystawców. Przedstawili oni swoje osiągnięcia w wielu obszarach tematycznych, obejmujących głównie obróbkę metali, lakiernictwo, robotykę i automatykę, hydraulikę i pneumatykę, lasery, jak również oprogramowanie i druk 3D.

Tradycyjnie, oprócz prezentacji wyrobów przez poszczególnych wystawców, podczas wszystkich dni targów odbywały się na terenie Ptak Warsaw Expo imprezy towarzyszące, między innymi Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0 (podczas której uczestnicy mogli zapoznać się z przykładami wdrożeń nowoczesnych technologii i produktów w Polsce), różnego rodzaju szkolenia (np. z programowania robotów przemysłowych), prezentacje produktowe oraz warsztaty wymiany doświadczeń z obszarów projektowania i produkcji wyrobów.

W targach uczestniczyła również liczna reprezentacja Wojskowej Akademii Technicznej, która zaprezentowała innowacyjne rozwiązania opracowane w ramach prowadzonych na Uczelni prac naukowo-badawczych – własnych i we współpracy z partnerami przemysłowymi.

 

   

 

Wśród prezentowanych na Warsaw Industry Week 2019 osiągnięć WAT znalazły się dwa, opracowane w Instytucie Pojazdów i Transportu:

  • innowacyjne wielofunkcyjne podwozie bezzałogowego pojazdu lądowego z napędem hybrydowym, opracowane w zespole Zakładu Silników i Inżynierii Eksploatacji (główny projektant i wykonawca podwozia - dr inż. Filip Polak);
  • rozwiązanie bezciśnieniowego koła jezdnego, opracowane w zespole Zakładu Inżynierii Pojazdów i Transportu w ramach badań modelowych realizowanych przez por. mgr. inż. Marcina Żmudę pod kierunkiem dr hab. inż. Jerzego Jackowskiego, prof. WAT.

 

   

 

Wydział Inżynierii Mechanicznej reprezentowali również pracownicy z Instytutu Robotów i Konstrukcji Maszyn (IRiKM). Wśród dorobku IRiKM, naukowcy demonstrowali między innymi Platformę Bazową Ekstremalnej Mobilności z Napędem Hydrostatycznym – ExMot , jak również stanowisko hydrotoniczne. Na stanowisku Instytutu Robotów i Konstrukcji Maszyn obecni byli również studenci Kół Naukowych ze szczególnie liczną reprezentacją Koła Naukowego Zmęczenia Konstrukcji i Komputerowego Wspomagania Projektowania. Zgodnie ze swoją specjalizacją, Koło zaprezentowało konstrukcje robotów wykonane w oparciu o technikę wytwarzania przyrostowego oraz wybrane urządzenia do wytwarzania przyrostowego.

 

   

 

Zaprezentowane podczas targów osiągnięcia Wydziału Inżynierii Mechanicznej Wojskowej Akademii Technicznej cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Targi Warsaw Industry Week 2019 umożliwiły również wymianę doświadczeń, a także nawiązanie nowych kontaktów z licznym gronem przedstawicieli branży przemysłowej.

 

Zdjęcia: kpt. mgr inż. Agnieszka Klimek
kpt. mgr inż. Marcin Żmuda

 

 


 Home...