ESET Endpoint Security Suite to pakiet oprogramowania antywirusowego zapewniający ochronę komputerów na poziomie Antywirus i antyspyware (zaawansowana ochrona przed wirusami komputerowymi, rootkitami, robakami i programami szpiegującymi działania użytkownika), natomiast silnik antyphishingowy chroni poufne informacje firmy, takie jak nazwy użytkowników i hasła, przed stronami internetowymi podszywającymi się pod zaufane serwisy WWW. Inne zaawansowane technologie rozwiązań ESET to skanowanie oparte o chmurę, kontrola dostępu do urządzeń i wiele innych.
     Ochrona komputerów na poziomie Security, zapewnia dwukierunkowy firewall, kontrolę dostępu do stron www, ochronę przed botnetami, system zapobiegania włamaniom działający na hoście (HIPS) i ochronę przed atakami ransomware, blokowanie programów typu exploit i wiele innych funkcjonalności.
     Oprogramowanie jest wyposażone w zaawansowany skaner pamięci, który rozbudowuje ochronę antywirusową o skuteczne zabezpieczenie przed skomplikowanymi zagrożeniami, wielokrotnie spakowanymi lub zaszyfrowanymi.

     Z punktu widzenia użytkownika oprogramowanie cechuje się lekkością i transparentnością działania. Program nie wymaga od użytkownika podejmowania szeregu działań zabezpieczających. Całość reguł wdrażana jest poprzez konsolę administracyjną i wysyłana do klientów w postaci polityk bezpieczeństwa.

     Wydział Inznierii Mechanicynej zakupił pakiet licencji oprogramowania ESET Endpoint Security Suite do ochorny wszystkich komputerów (stacjonarnych i laptopów) służbowych pracowników WME oraz ochrony serwerów świadczących usługi na potrzeby WIM, a także do ochrony komputerów we wszystkich pracowniach laboratoryjnych i komputerowych.
     Oprogramowanie nie jest przeznaczone do wykorzystania na komputerach osobistych pracowników ani studentów.